fighterjet_2-800x444Bu video, fotoğrafçılık ve bu alandaki teknolojik gelişmelerin bir kanıtı, ilk meyvelerinden biri.  Daha önce buna benzer bir görüntüyü ya bol efektli bir film sahnesinde ya da bir bilgisayar oyununda görebilmişsinizdir, ancak ikisi de farazî. Bu videonun sahip olduğu görüntülerse tamamen gerçek.

İsveç kökenli Blue Sky adlı bir film ve fotoğraf şirketi icat ettiği sıra dışı bir kamera setiyle havada yüksek hızla süzülen bir savaş uçağının net ve saf görüntülerini şaşırtıcı şekilde yakalamayı başardı. Kullandıkları fotoğraflama tekniği şimdiden binlerce fotoğrafçının ve bu alanın uzmanlarının hayranlığını kazandı. Böyle yüksek bir hızda bu kadar temiz bir görüntü ilk defa bu video ile yakalanmış oldu.

İsveçli hava uzmanı, Peter Degerfeldt, 350 km/h’lik bir hızda, net ve oldukça sağlam bu görüntüleri yakalayarak,  teknolojik anlamda ileriye yönelik dev bir adımı da atmış oldu. Daha önce en fazla 250 km/h hızda buna benzer çekilmiş görüntüler yakalanabilmişti.

Özellikle beyaz kar örtüsüyle kaplı muhteşem manzaralara sahip bir bölgede çekilen bu videoyu eminim çok büyük bir keyifle izleyeceksiniz. İyi seyirler.

Yazar Notu: Başınız dönebilir lütfen aç karnına izlemeyiniz.

 

Yorumlar

yorum