do

DO‘kusu, tarzı nedir peki bu albümün?

 

Thick as Thieves, Avusturalyalı indie rock grubu The Temper Trap’in üçüncü albümüdür. Gitarın sesi yüksek, bol; davulları enerji dolu ve iyi bir vokalle süslenmiş bir çalışmadır. Bu albümle beraber soft rock dünyası sağlam bir grup daha kazanmıştır. U2, Coldplay ve Kings of Leon tınıları hissedilebilir derecede olup, elektronik temalar rock altyapısı ile iyi dengelenmiştir. Eski albümlerini dinleyenler rahatlıkla anlayabilirler ki bu çalışmada alternatif rock atmosferi önceki albümlerine göre daha fazladır. Zorlama ve deneysel öğelere daha az yer verilmiş, parçalar genel olarak basit, dinlenebilir bir nitelik taşımaktadır.

re

RE‘smini bir görelim mi?

 

5660d82e135370a733e45b1266f2ad6b_1024x683

mi

Mİ‘syonu nedir bu albümün?

 

 

Bu albümün, müzik dünyasındaki eşdeğer grupların üretimlerinden farklı bir yanı yoktur. Dinlemesi rahattır. Spor yaparken, bir yolculuk esnasında, sıcak bir kahveyi yudumlarken içiniz rahat bir şekilde dinleyebilirsiniz. Albümden çok fazla bir beklentiniz olmasın, gerek de yoktur. Grup bu albümünde kendine bir misyon seçememiş, sadece “biz müzik yapmak istiyoruz bir şekilde” diye haykırmıştır.

fa 

FA‘vori şarkıların hangileridir hey yazar?

   

*Thick as Thieves

*Fall Together

*Alive

*Lost

*Tombstone

sol

SOL‘olar, melodiler ve müzikalite ne durumda?

Albümün geneline bakıldığında özellikle basların oldukça iddialı olduğu söylenebilir. Vokaller yeterlidir, sağlamdır. Ancak oluşturulan melodilerin akılda kalıcılığı sorgulanmalı, derslerine yeterince çalışmadıkları bir şekilde gruba söylenmelidir. Seksen ve doksanların en basit tınılarını kendilerine örnek seçmişler, bu da okyanusun içinde bir yunus olmak yerine, yengeç olma arzularını göstermektedir. Keşfetmeleri gereken daha çok şey var.

la

LA‘tifeli, enteresan malumatları var mıdır bu albümün, bu sanatçının?

İlk albümleri Conditions’da yer alan Sweet Dispotision, grubun ismini yukarılara taşıyan en önemli eseridir. Bu parça, 500 Days of Summer  filminin müzikleri arasında yer almış, bir bilgisayar oyununda soundtrack olarak kullanılmış ve önemli bir araba firmasının reklamlarında kullanılmıştır.

si

Sİ‘ngle çalışmaları varsa bir görsek!

 

 

 

incedoDO‘ğruyu söyle azizim nedir bu albümün notu?

 

gfhfhjhmcvb

 

Yorumlar

yorum