Çizgi roman hayranlarıyla süper kahraman tutkunlarının vazgeçilmez iki büyük şirketi DC Comics ve Marvel. DC Comics özellikle; Superman, Batman, Wonder Woman, Justice League (süper kahramanlardan oluşan ekip) gibi süper kahramanlarla yediden yetmişe diyebileceğimiz herkeste sağlam bir yer edindi. Marvel ise  Fantastik Dörtlü, Örümcek Adam, Hulk, Demir Adam, Thor, Daredevil, Kaptan Amerika gibi çizgi roman kahramanlarıyla DC Comics’in en büyük rakiplerinden biri olarak yerini zaten çoktan almıştı. ABD’li iki şirketin sürekli sürtüşmesini hepimiz biliriz. Birbirlerinden çaldıkları söylenen karakterlerden tutun da, DC vs Marvel yapımlarına… DC hayranlarımız bir yana Marvel hayranlarımız bir yana ama birçoğumuz ikisinin de karakterlerine hayranız. Fakat bitmeyecek bir DC evreni ile Marvel evreni kavgası da cabası.

Marvel-vs-DC-8

Asıl meseleye gelecek olursak, Marvel’ın son dönem tekrar ortaya çıkıp var oluşunu Hollywood yapımcılarına bırakması, başarılı, başarısız birçok yapıma yıllardır maruz kalmamıza sebep oldu. Aynı şeyi DC de yapmış olmasına rağmen Marvel her daim daha kendinden söz ettirir halde olduğundan gözüme batıyor, arkadaş.

Tekrar tekrar çekilen filmler, karma süper kahraman filmleri derken, sonunda Kaptan Amerika vs İron Man gibi filmlerin de seyirci koltuğunda oturduk. Bir kısmımız sevdi, Marvel ve DC Comics tutkunlarının çoğu ise eleştirdi bu filmleri. Bana kalırsa Marvel debeleniyordu. Üst üste ortaya koyduğu filmlerle  kapitalizmin pençesinde debelenmenin etkisini gördüğümüzü düşünüyorum. Yenilenmesi yavaş ve hatta yenilenmeyen evrenlerin içerisinde yitip gitmeye başlayan bir takipçi güruhu haline dönüşmeye başladık. Duy sesimizi Marvel, yeni şeyler de gerekiyor… Süper kahramanlara sahip çıkıyoruz, onları çok seviyoruz fakat bazı şeyleri artık ezberledik. Bir kısmımız ezbere çizgi romanlarınızı çizmeye başlayacak neredeyse. Hatta bazı kahramanların eski halleri daha güzeldi. Bir şeyler gerekiyor, farklı, daha tutkulu. DC de Marvel’dan farklı yol almazken işte bu dediğim gibi bir yapımı piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

 

DC istediğim vuruşu yapacak sanki… Heyecanla beklediğimiz Suicide Squad – İntihar Timi, Marvel’ın gişe başarılarının üstüne çıkacak gibi duruyor. Naçizane fikrim. Bekleyip göreceğiz.

690067

Suicide Squad, DC Extended Universe’in geliştirdiği üçüncü yapım. DC Comics’in Antikahraman adlı kitabından uyarlanan Suicide Squad gerçek kötülerden oluşan bir ekip. David Ayer tarafından yazıp yönetilen filmin oyuncu kadrosunda Will Smith, Jared Leto, Margot Robbie, Joel Kinnaman, Viola Davis, Jai Courtney, Jay Hernandez, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Ike Barinholtz ve Scott Eastwood yer alıyor.

Çekimleri biten film 2D, 3D ve IMAX 3D olarak yayına hazırlanıyor. Fragmanlara doyamadığımız Suicide Squad vizyona girişi için geri sayıma başladı. Amerika kıtasında 4 Ağustos 2016’da vizyona girecek olan film, ülkemizde 12 Ağustos 2016’da vizyona girecek.

margot-robbie-as-harley-quinn-4k

Harley Quinn – Suicide Squad

Ek bilgi olarak; DC Comics, Suicide Squad’ın en dikkat çekici karakteri ve benim favorim olan Harley Quinn (Joker’in sevgilisi) için yine Margot Robbie’nin oyunculuğuyla, DC Comics’in kadın karakterlerinin bazılarının da yer alacağı yeni bir film projesinin müjdesini verdi. DC Evreni beyazperde de genişlemeye ve boy göstermeye hızlı bir girişle başladı.

Suicide Squad Fragmanlar;

#1

#2

#3

 

Yorumlar

yorum