cn_storm_beauty_12_kb_141014_11x14_1600Stormscapes, 2014 yılında Wyoming, Montana, Güney Dakota, Nebraska, Colorado’da, Nicolaus Wegner tarafından çekilmiş, şiddetli birçok hava olayının hızlandırılmış şekilde harmanlandığı muhteşem bir film. Wegner  daha önce hiçbirimizin görmediği asabi yıldırımları, gökkuşağı oluşumlarını, hortumları ve kusursuz fırtınaları o kadar ustalıkla filme almış ki 7 dakikalık bu videoyu izlerken zamanın nasıl geçtiğine inanamayacaksınız.

Wegner’in bu videosu, aslında hava olaylarını tema aldığı ikinci çalışması ancak Stormscapes 2 ilkinden çok daha iyi. Aslında şimdiye kadar gördüğüm en inanılmaz hava videolardan biri desem hiç de yalan olmaz.

Videonun o ürkütücü açılışı o kadar etkileyici ki içinizdeki korkuya rağmen hemen bir sonraki adıma geçmek istiyorsunuz. Ayrıca Wegner’in müzik seçimi harikulade olmuş, heyecanı bir kat daha arttıran karanlık ve coşkulu melodilere sahip.
Stormscapes 2’yu izlerken tabiatın  en korkutucu hava olaylarına bile hayranlıkla bakakaldım, bulutların güzelliğine hayran kaldım. Videoyu ürkmüş bir şekilde izlerken bile içimdeki o küçük mutluluğu hissettim, bu karışık duygular nedense beni  oldukça mutlu etti. 

Yazar Notu: Lütfen videoyu  yüksek çözünürlükte izleyin, rahat bir yere geçin, tam ekran yapın ve sesi açın !

Yorumlar

yorum