Sıradan ama bir o kadar özel bir güne uyandım.

Bugün özel bir gün benim için dedim ya yani ben söylemiyorum, dünya ve ananeleri  söylüyor. Çünkü deliye her gün bayram misali, benim için her gün her dakika çok özel aslında. Ben de muhalif tavrımı koymadan kollarımı açıyorum bu  güne ve getirdiklerine hiç mi hiç trip yapmadan sarılıyorum tüm içtenliğimle. Etrafımdaki sevgili dostlarımın güzel sözleri, yüzümde komik bir  tebessüm oluşturuyor. Tüm samimiyetimle söylüyorum bu tebessüm paha biçilemez nitelikte, ne diyebilirim ki. Kendimi biraz da Batman’in belalısı “Joker” gibi de hissetmiyor değilim bu sabah.

Bazen hayatın bu kadar sorunlu olduğu  şu günlerde galiba biraz şımartılmaya ihtiyacımız da yok değil.  Hepimiz Mevlâna’nın dediği gibi ayrı kalıplara dökülmüş birer dünya olsak da şunu hiçbir zaman unutmamalıyız ki hepimiz birer biyolojik sistemler bütünüyüz aslında. Bizi mutlu eden küçücük şeyler binlerce yılın getirdiği genlerimizde çoktan kodlanmış durumda. Bazen ne yaparsak yapalım bu kodlara engel olamıyoruz işte. Neyse… Ne demiş o yazar: “Carpe Diem Baby”.

Bir şekilde devam edip duracak bu hayat. Dinamizmin öncüsü ne de olsa. Yavaşlatmaya hiçbirimizin ve hiçbir şeyin gücü yetmez. Bunu kabullenip yola devam edeceğiz bir şekilde. Yıllar eriyip gidecek biz ise yaptıklarımızla bir iz bırakacağız. Bırakamayanlar ise tamamen kaybolup gidecek ve bir daha hatırlanmayacak. Bu yazı da benim bir izim olsun şu dünyaya. Kimi beğenir, kimi beğenmez ama klavyeye vurduğum bu sert parmak dokunuşlarımla yarattığım her bir kelime ve tümce buralara armağan olsun ve her daim yaşasın. Bu da benim izim olsun.

Bugün günün tarifesinde, (unutmadan) ayrıca benden rol çalıp, bu bölüme çaktırmadan muhteşem yazılar karalayan Yayın Yönetmenim Mustafa’nın tabiri ile “Günün tekinde”; çok sevdiğim bir grubun, hiçbir zaman eskimeyecek bir eserini paylaşmak istiyorum izninizle. Gerçekten harika bir şarkı, bilen bilir onlar tekrar dinlesin, bilmeyenler ise bu güzel şarkıyı keşfetsin ve mutlaka dinlesin. Sevgilerimle.

 

Yorumlar

yorum