project_image (1)
 ABD’li John Kahrs’ın yönettiği bu kısa animasyon filminde, tren istasyonunda güzel bir kadınla tanıştıktan hemen sonra hayatı beklenmedik bir şekilde değişen, New York’ta yaşayan yalnız bir adamın hikayesi anlatılıyor.
Hayallerindeki kızın trene binip ayrıldığına, sonsuza dek gittiğine inanan yalnız adam ofisinde çalışırken camdan dışarı baktığında, karşı binada birden o kızı görünce ikinci bir şans elde eder. Tek amacı hayatına renk katan bu kadınla bir kez daha karşılaşmak olan yalnız adam, onun dikkatini çekmek için yalnızca hayal gücünü ve bir miktar kağıt kullanır. Kızı etkilemeye çalışan kahramanımız, tesadüfen karşılaştığı aşkını kazanmak için sıkıcı işini kaybetmeyi bile göze alır.

Konuşma olmadan sadece aksiyonlarla ilerleyen bu kısa animasyon filmi, iş hayatının monotonluğunu anlatan güzel bir başlangıç yapıyor. Siyah – beyaz yapılan kısa film, bilgisayar üretimi ve el çizimi animasyon tekniğini birleştiriyor. Walt Disney Animation Studios’da çalışan küçük ve girişimci bir ekip tarafından hazırlanan Paperman gerçekten de izlenmeye değer bir kısa animasyon.

 
 

Yorumlar

yorum