nick_menza_2014Rock/ metal aleminin en bilindik gruplarından Megadeth’in eski davulcusu Nick Menza sahne aldığı mekanda kalp krizi geçirdi. Megadeth`in en iyi albümlerinde yer almış usta davulcu maalesef kurtarılamadı ve bu sabah yaşamını yitirdi. 

 Nick Menza, grubu Ohm ile sahne aldığı ‘Baked Potato’ isimli mekanda kalp krizi geçirdi. Konser sırasında geçirdiği bu rahatsızlık sonucu 51 yaşında yaşamını yitirdi. Menza’nın ölüm haberini Dave Mustaine Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Mustaine, “Bunun gerçek olmadığını söyleyin. Sabah 4’te uyanıyorum ve Nick Menza’nın Baked Potato’da sahnede çalarken öldüğünü öğreniyorum” şeklinde bir tweet attı.

Almanya doğumlu olan ünlü baterist, dünyaca ünlü ABD’li thrash metal gurubu Megadeth’in 1990’lı yıllar boyunca bateristliğini yaptı. Rust In Peace ve Countdown to Extinction gibi grubun tarihinde önemli yere sahip olan albümlerde davulcu olarak kadroda bulunan Menza, 2004 yılında kısa bir dönem yeniden Megadeth ile çalmıştı. Rock camiası gerçek bir müzisyenini daha kaybetti. Üzgünüm…

Gelin Nick Menza’yı hüner dolu bir videosuyla analım.

Yorumlar

yorum