1401x788-prince-extralarge_1412016787658_1024x576Müziğin simgesi 57 yaşında hayata gözlerini yumdu. Prince Rogers Nelson, Minnesota’daki evinde ölü bulundu.

Prince bu ayın başlarında grip şikâyetleri dolayısıyla konserlerini iptal etmişti. Georgia’dan Minnesota’ya seyahati sırasında hastalanmış, özel uçağı Illinois’e acil iniş yapmak zorunda kalmıştı. Bu olaydan sonra kısa bir süre hastanede yatan müziğin prensi 21 Nisan’da ise vefat etti.

Sabah saatlerinde Prince’in evine ulaşan polis, bir süre onun yakınlarını bekledi ve ölümünü sabah saatlerinde medyaya açıkladı.
Prince müziğin her konusunda yetenekli bir sanatçıydı. Minneapolis doğumlu müzisyen, 70’lerin sonuna doğru kariyerine başladı ve sonraki on yıl boyunca büyük başarılara imza attı. Birçok grup ile çalışan Prince, yedi Grammy ödülü kazanmıştı.

LOS ANGELES, CA - JUNE 27: Musician Prince performs onstage at the 2006 BET Awards at the Shrine Auditorium on June 27, 2006 in Los Angeles, California. (Photo by Frazer Harrison/Getty Images)

O, bir şarkıcı, bir prodüktör, bir söz yazarı, bir gitarist, bir oyuncu, bir dansçıydı. R&B, new wave, rock ve funk’ın unutulmaz isimleri arasına adını yazdırdı. 70’lerin sonunda, 80’ler ve 90’lar boyunca yaptığı şarkılarla milyonların sevgisini kazandı. Moda, toplumsal travmalar, cinsiyet ve ırk ayrılıkları hakkında neler yapılabileceği konusunda insanların fikirlerini değiştirdi, onlara yön verdi. Süperstar son zamanlarında “The Beautiful Ones” (Güzel Olanlar) adlı bir yazı üzerinde çalışıyordu. Anılarını ve güzel günlerini yazıya döküp bu eserinde yayımlamak istiyordu.

 

 

Yorumlar

yorum