Raining Again

CS2247501-02A-BIGHava giderek soğuyor, bulutlar yine yoğunlaşmış, galiba yağmur yaklaşıyor. Arabanın ön koltuğunda yalnız otururken hayâl etmeye devam ediyorum, bıkmadan usanmadan. Cama vuran yağmur damlalarına eşlik eden melodi ise Raining Again oluyor. Soğuyan sadece hava değil, aynı zamanda ruhlar. Hissiz ve bencil bir insan kabilesinin tam ortasındayım. Umarım yağmur temizler tüm yürekleri.

 

 

 


 

Find My Baby

imagesBazen bir iddia, bazense sadece bir temenni olabilir. Kaybedilen şey; bir nesne, bir sevdicek, belki de bir ruhtan ibarettir. Karşımızdakiyle ya da daha önemlisi benliğimizle yarışıyoruz, zaman ilerliyor, kendine verdiğin müddet saatler, dakikalar içinde bitecek olabilir, belki de güneş batmadan hemen önceye dek. Onu bulmalısın, umarım bulursun.

 

 

 


In This World

maxresdefault_600x338Bazı zamanlar darlanırız, bunalırız. Kendimizi yapayalnız, bir kanepenin köşesinde buluveririz. Sıkıntı büyüktür, sorunlar arap saçına dönmüştür, beyin tıkanmıştır, tek bir şans vardır. Belki sadece bir umuttur ancak yalvarırız Tanrıya; en içten hislerle.

 

 

 


Extreme Ways

maxresdefault (1)_600x587 Vesayetin kurallarıyla donatılmış bir hengamenin içindeyiz, onun marabalarıyız aslında. Çok azımız bu kirli çemberin içinden çıkabilecek bir yol bulabiliyor kendine. İlginç yollar. Çoğumuz asla bulamadık ve bulamayacağız gibi görünüyor bu çıkışı. Sistem ve onun onlarca virüsü sarıp sarmalamış dört yanımızı. Sıkışmışız köşeye işte. Çıkamıyoruz oradan çünkü bize empoze edilen yalan yanlış algılarla donatılmışız, bu kirli dünyayı görebilecek gözlere de sahip değiliz. “Dünya sadece benim merkezimde dönüyor” anlayışını terk etmek zor, o ilginç yolu bulmak gerçekten çok zor olsa gerek.

 

 

 

 


Mistake

Moby-mistakeHatalar yaparak ilerliyoruz şu uzun ince yolda. Her hatadan bir ders çıkarıyoruz kendimize. Böylesi zaten en iyisi. Önemli olan aynı hataları tekrarlamamak kanımca. Aynı yanlışları alışkanlık haline getirmemek gerekiyor. Çünkü o hata zamanla alışkanlıklarımızdan biri hâline dönebiliyor. Siz beni uyarmayı unutmayın, yine aynı hatayı yapmama izin vermeyin.

 

 

 

 

 

 


Porcelain

hqdefaultBazen ne kadar istesek de olmaz işte. Birinin sevgisini de, aşkını da kazanmak ne kadar zordur. Ne kadar çok çabalarsak çabalayalım bu uğurda, veda o kadar yakınlaşır. Yıldızlar barışmadı mı olmaz ki birleşmeler. Çok kurcalamamak lazım, yakın olmak için uzak durmak lazım. Aksine devam ettikçe, yumruklar daha da sersemletiyor.

 

 

 

 

 


Lift Me Up

CS2245707-02A-BIG

Biraz çılgınlığın hiçbir zararı yok. Sınırların biraz dışına çıkabilmek lâzım. Biraz yüksek kafaları da yaşamak lâzım. Hareketlenmek, zıplamak, hoplamak, dans etmek lâzım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Natural Blues

maxresdefaultÖldürmeyen acı güç verir. Karşımıza çok büyük engeller çıkmaya devam edecek ve bir şekilde bunların üstesinden geleceğiz. Böyle akıp gidecek küçücük hayatlarımız. Beklenti içine girmeden ve kimseye muhtaç olmadan yaşamayı öğrenebilmek önemli olan.

 

 

 

 

Yorumlar

yorum