Merhaba Vagon yolcuları, “Günün Tarifesi” ne uzun zamandır bir şeyler karalayamamıştım. Şimdi tekrar zamanı dedim, biraz müzik dinleyelim biraz sohbet edelim sizle istedim. Dergimizi umarım edinmişsinizdir bana kalırsa mutlaka edinin ve bir okuyun, inceleyin isterim. Vagon’a sahip olanlar ise umarım beğenmişlerdir.

Bugün sabahların erkencilerinden biriydim, güzel bir kahvaltı sonrasında bir sonraki sayımızın işleri ile dur duraksız ilgilenmeye başlamıştım. Anlayacağınız yoğun tempoya devam. Her şey daha da iyi olabilmek , size daha da layık olabilmek için. Umarım yüzümüz hiç düşmez, kurduğumuz bu samimiyeti asla daha aşağı bir kata indirmeyiz. İşte bu cümleleri anlatan bir ruh haliyle başladım yeni güne, bu güneşli, cıvıl cuma gününe. 

Dedim bir kahve molası vereyim, dinlendireyim kafacağızımı. Tabii ki buna aracılık eden yegane dostum müziğin yardımı ile. Takip ettiğim usta isimlerin profillerini kurcalamaya başladım, yine vokaline ve sanatçılığına hayran olduğum “Kaptan” ın bomba bir paylaşımını gördüm, etkilendim, saygı duruşuna geçtim.  Adeta bunu dinlemelisin ve bir şeyler karalamasın Taksim Gorki diyordu bana.

Parçayı defalarca dinledim, içindeki samimiyeti gerçekten hissettirdi bana. Beni bana hatırlattı. Açtığım tüm cephelerdeki mücadelemi hatırlattı. Güç verdi bana. Dedim kendi kendime;

“Hayat bir mücadele, değişik kavramlarla bir savaş halinde akıp gidiyor. Biz de onun piyonlarıyız. Şaha, vezire boyun eğmeden kendi yolumuzda ilerliyor, başarının ve ardından gelen mutluluğun şarabını içebilmek adına uğraş veriyoruz işte tüm çabamız bu. Kimimiz vazgeçiyor, yenilgiyi kabul ediyor, pes ediyor ancak bilin ki verdiğiniz bu mücadelede aldığımız mağlubiyetin bile bize kattığı his, hayatımızı boşa harcamaktan çok daha iyi. Yenileceğiz, hata yapacağız sen sen olacaksın böylece de ben ben. Işıklar söndürülecek o karanlık yolumuz üzerindeki, korkular saracak her yanımızı. Ancak asla vazgeçmeyeceğiz. Ellerimiz kollarımız tutmayacak belki ancak ne aşkımızdan ne hedeflerimizden ne de hayallerimizden vazgeçeceğiz. Yolumuza baş koyacağız, başımızı dik tutacağız ve sabredip o duvarları yıkacağız bir gün elbet. Bunu asla unutmayacak ve mücadelemizden asla dönmeyeceğiz.”

Böyle bir gaz verdi ruhuma, Manga’nın bu şarkısı. Üniversite yıllarımda her hafta bir barda canlı cover performanslarını dinlediğim bu dostlar, yine gerçekten iyi bir beste yapmışlar. Kendilerini geliştirmekten hiç vazgeçmediler, bestelerinde gerekli sertliği isteyen bölümlerinde testere distortion tonlamalarından vazgeçmediler yani rock müziğini rock müzik gibi yapmaktan asla vazgeçmediler. Böyle devam et Manga…

Ben senden vazgeçmem
Işıkları söndürseler bile korkuma yenilmem
Ellerim kollarım tutmasın isterse
Ben sensiz pes etmem

Haydi ne duruyoruz, Manga son klip çalışması ile sizlerle, hoşça kalın “canlar”. 

fdsgdgdf-medium

Yorumlar

yorum