Moda ve teknolojinin göz kamaştıran bebeği

Bu sene Met Ball 2016 uzak diyarlardan bir misafir ağırlamış diye duyduk. Üç Emmy, dört Altın Küre ve iki SAG Ödülü sahibi ABD’li oyuncu Claire Danes, Met Ball 2016’ya parıldayan elbisesiyle katılınca Gala’nın Cinderella’sı imajıyla geceye damga vuran ünlülerden oldu.

Bu yılki teması Teknoloji Çağında Moda, Manus x Machina: Fashion in an Age of Technology olan Met Ball’un Cinderella’sının yaratıcısı Zac Posen’i kutlayarak başlıyoruz.

claire-danes-met-gala-ball-2016-dress-light-up-6

Homeland dizisinde CIA ajanı Carrie Mathison karakterini canlandıran başarılı oyuncunun muhteşem prenses elbisesi ilk görüşte dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ancak asıl gösteri Danes’in elbisesi gerçek bir masal sahnesini canlandırır gibi parlamaya başladığında gelecekti.

claire-danes-cinderella-glowing-dress-gown-met-gala-zac-posen-13

Evet gerçek. Danes’in elbisesi mikro fiber dokuma teknolojisiyle yapılmış ve içerisinde bulunan 30 adet batarya sayesinde ışıldayan muazzam bir tasarım. Hal böyle olunca, insan masal prensesi gibi görünen yıldızı izlemeye doyamıyor.

gif

 

Cep Boy Bilgi:

Met Ball (ya da Met Gala), Metropolitan Museum of Art’ın kendi kendini finanse etmesi gereken tek departmanı Costume Institute’un ihtiyaç duyduğu fonu sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bir yardım galası. Yalnızca davetlilerin katılabildiği black-tie, başka bir deyişle resmi giyilmesi zorunlu, etkinlik Met Ball New York’taki en seçkin yardım galalarından biri. Her yıl Mayıs ayının ilk pazartesi günü gerçekleştirilen defilenin bu seneki biletleri 30.000$’dan satıldı.

 

Yorumlar

yorum