Red Bull Art Around – Moda, 5-17 Mayıs 2016

red-bull-art-around-moda_1024x683İstanbulluları geçen yıl Karaköy semtinde çevreleyen RedBull Art Around bu yıl mekân olarak kendine Moda semtini hedef almış. Sokaklarda, kuytu köşelerde, terkedilmiş ya da kullanılmayan alanları hayatın içerisine tekrar çekme eğilimiyle hareket eden etkinlik bu sene de insanlara küçük sürprizler yapmayı planlıyor. Geçen yıl ilki düzenlenen etkinliğin bu yıl ikincisi yapılacak. Bültenleri ise bu sene şöyle:

Red Bull Art Around projesi ikinci senesinde şehrin Anadolu Yakası’na geçiyor. Moda semtinin zengin tarihine, ev sahipliği yaptığı farklı yaşam biçimlerine ve genç ruhuna atıfta bulunan sergi, on iki gün boyunca Moda’daki çatlaklardan, açık kapılardan ve kullanılmayan kıyı köşe mekânlarından yararlanarak izleyicilerin ve semt sakinlerinin yürüyüş rotasına ve gündelik hayatına sızma niyetinde.

Amira Akbıyıkoğlu’nun küratörlüğünü yaptığı Red Bull Art Around kapsamında Berk Çakmakçı, Cem Dinlenmiş (Göksu Gül ve Cihan Kılıç ile), Esk Reyn, Hacer Kıroğlu, Hera Büyüktaşçıyan, İrem Günaydın, Lara Ögel, Nihat Karataşlı, Onur Atay, Özge Topçu ve Plankton Project’in farklı medyumlarla ürettikleri eserler semtin geçmişi, bugünü ve geleceği ile diyaloğa giriyor.

Red Bull Art Around-Moda, keşifçi bir tavırla sessizliği kırmayı, unutulmaya yüz tutanı hatırlatmayı ve semtin içine işlemeyi amaçlıyor.

Detaylı bilgi için;

Red Bull Art Around Moda

Yorumlar

yorum