Vagon dergisi olarak sizler için sevmekten öte duygular beslediğimiz, geç bulup erken ayrıldığımız, o gemi gelecek dediğimiz, ümidimizi yitirmediğimiz dizi Leyla ile Mecnun’un çekildiği eve gittik efenim. Paraya kıydık, adam başı 5 lira para verdik.

Hakkında envaı çeşit söylentiler çıkan ev hala satılmamış. Duruyor öyle. Boş boş… Videoda da görebileceğiniz bir görevli teyze -ama siz “abla” deyin çok kızıyor- hem ziyaretçilere evi göstermeye yardımcı oluyor hem de 5 lira alıyor. Ara ara bir amca, teyzenin yerini alıyor diyorlar ama biz kendisi ile karşılaşamadık. Siz karşılaşırsanız kendisine “abi” diye hitap edin. Ne olacağı hiç belli olmaz. Ha bahçede de bir tane kurt köpeği var ki sormayın gitsin. Bağlı bağlı korkmayın. Ama çok havlıyor.

Evin manzarasına ve o klasik sahil selamlaşmasına eşlik eden manzaraya 3. Köprüyü dikmişler… Manzara ona rağmen hala güzelliğini korumakta ve görülmeye değer.

Ev büyük oranda, birkaç değişiklik haricinde, ezberimizdeki haliyle duruyor. Ama bakkal maalesef harabeye dönmüş durumda. Hemen arkasındaki Şükrü Naili Paşa İlkokulu tarafından depo olarak kullanılıyormuş.

Fazla söze ne hacet, iyi seyirler efenim.

Yorumlar

yorum