Lara_Croft_filmVideo oyunları seven herkes Tom Raider oyununu bilir. Bilmeyenlerse geçtiğimiz yıllarda sinema uyarlamasıyla hem oyundan hem de seriden haberdar olmuştu. Angelina Jolie’nin canlandırdığı Lara Croft karakteriyle gişede büyük başarı yakalayan iki filmin ardından, serinin yeniden başlatılmasına karar verildiği duyuruldu. Croft’u daha önce 2001 tarihli Lara Croft: Tomb Raider ve 2003 yapımı Lara Croft: Tomb Raider: The Cradle of Life filmlerinde Angelina Jolie canlandırmıştı.

Kitap, video oyun ve film serileriyle hayatımıza girip her video oyuncusunun elinden bir kez geçmiş olan serinin, yeni filmiyle ekranlara geri döneceği açıklandı. Variety Dergisi’nin yaptığı açıklamaya göre yeni Lara Croft yüzü, The Danish Girl (Danimarkalı Kız) ile 2015 yılına iddialı bir giriş yapan ve bu performansıyla “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” dalında Oscar Ödülü’ne layık görülen 27 yaşındaki İsveçli aktris Alicia Vikander.

lara-croft-alicia-vikander

Roar Uthaug’ın yöneteceği yeni seri Tomb Raider’ın vizyona giriş tarihi ise henüz açıklanmadı.

Şimdiden heyecana kapılmamak elde değil. Tomb Raider sinema uyarlamasını beğenen hayranların gözlerinde çakmaya başlayan şimşekleri görür gibiyim. Bakalım Vikander nasıl bir Croft olacak, heyecanla bekliyoruz…

Yorumlar

yorum