Yönetmen Scott Bass, zombilerden kaçarak hayatta kalma savaşı verdiğiniz video oyunu “Dying Light” ‘tan esinlenerek gerçekten mükemmel bir kısa film yaratmış. Bol aksiyonlu anları ve mükemmel kurgusuyla, film bana göre kaçırılmamalı. Film, aynı oyunda olduğu gibi kahramanlarımızdan birinin perspektifinden anlatılıyor olan biteni. İzlediğinizi unutup yaşamaya başlıyorsunuz. Heyecan ve aksiyon hiç azalmıyor. Kahramanımızla birlikte o çatıdan bu çatıya hiç durmadan atlıyor, canınızı kurtarmaya çalışıyorsunuz.

Oyun, geniş ve tehlikeli bir dünya üzerine kurulmuş. Gün boyunca ete susamış zombi ordularıyla savaşıyorsunuz. Zor durumdaysanız ve yapacak bir şeyiniz kalmadıysa, tabanlara kuvvet onlardan kaçıyorsunuz. Gizemli bir salgın tarafından harap olmuş bir kentin her yerinde dolaşıyor ya zombi avlıyor ya da yeni kaçış stratejileri geliştiriyorsunuz. Onları yenmek için tam teçhizatlı silahlara sahip olsanız da mermileriniz biterse bu vebalı düşmandan nasıl kaçabilirsiniz? Sabaha kadar hayatta kalmak için tüm becerilerinizi kullanmanız şart.

maxresdefault İşte bu kısa film, oyunda yaşanan bu dünyayı en heyecanlı şekli ve mükemmel çekim açıları ile bize sunuyor. Üç dakikalık  film, mobil oyun ‘‘Last Empire War Z’’yi teşvik etmek ve tanıtımını yapmak amacıyla yapıldı. Amaç kısa ancak duyguyu en yoğun şekilde takipçilerine sunmaktı. Filmin yetenekli ekibine en iyi aksiyonu ve mükemmel bir sunumu yaratabilmeleri için tam manasıyla özgürlük verildi. Çekimleri üç hafta sürdü. İngiltere’nin en iyi parkurcu ve koşucu sanatçıları ekipte yer aldı. Ateşli silahların kullanımı konusunda geniş bir araştırma yapıldı ve profesyonellerden gerekli eğitimler alındı, çekimlerde iki otomobil dublörü kullanıldı. Film altı gün önce paylaşıldığından bu yana sosyal medyada kırk milyonun üzerinde izlendi.

Haydi lafı daha fazla uzatmayayım ve bu heyecanlı videonun içine dalalım;

Yorumlar

yorum