Pokemon çizgi film serisi bir neslin çocukluk döneminin efsanevi geçmesine katkı sağlamış, kendisine hunharca bir güruh takipçi edinmişti. Animasyon-çizgi filmseverlerin vazgeçilmez dizileri, filmleri arasında olan Pokemon, kendisini özlettiği son yıllarda Niantic şirketinin zekice bir hamlesiyle Pokemon Go oyunuyla geri döndü. Oyunla ilgili komplo teorisyeni arkadaşlar size buradan ekmek çıkmaz baştan söyleyeyim.

Sanal gerçeklik özelliğinin nimetlerini iyi bilen şirket, AR modu entegre edilmiş ve Google maps ile gerçek zamanlı hareketler üzerinden kurgulamakla tam bir oyun çılgınlığı doğurdu. Sokaklarda daha önce görmediğiniz yan komşunuzun kızı/oğlu artık hep görünür oldu. Şöyle de bir nokta var; oyun oynama kültürüne sahip olmayan ya da sevmeyen insanların eleştirdiği oyun aslında çok da eleştirilebilecek bir durumda değil bence. Sonuçta bu adamlar evlerinde yıllardır oyun oynuyor. Sadece artık sokağa çıkıp oynuyorlar. Değişen tek şey gamer’ların –oyuncuların- artık sizler tarafından görünür olması, bu kadar.

pokemon-go_1024x714Sanırım Pokemon Go’yu bilmeyen, duymayan yoktur artık. Varsa da duymayan, bilmeyen söylenecek bir şey yoktur. Neredeyse bütün haber sitelerinden, kanallarına dek Pokemon Go ile ilgili bir şey görmezsek olmuyor. Tabii ki kazalar ya da çılgın kalabalıklar sebebiyle…

Pokemon Go oyununun üç günde elde ettiği başarının ardından gelen Pokemon çılgınlığına katılmadan duramayan birisi var; Jason Paige. Kendisi o meşhur Pokemon açılış ve tema şarkısını söyleyen sanatçı. Yirmi Yıl sonra stüdyoya dönüp tekrar seslendirdi. İlk resmi stüdyo performans kaydı olan video Pokemon çılgınlığının çığ gibi büyümeye devam edeceğinin göstergesi.

Gotta Catch ‘Em All (Hepsini yakalayalım) diyerek sizi yirmi yıl sonra tekrar seslendirilen soundtrack’le baş başa bırakalım;

 

Yorumlar

yorum