World of Warcraft, SylvanasBlizzard’ ı bilen bilir. Bilmeyen de bizden değildir demeden anlatırız. 1994’ te çıkardığı Warcraft oyunu ile ortalığı yakıp kavurur, bununla da kalmayıp Diablo ve Starcraft oyunları ve serilerini de çıkararak dünya çapında pek çok ünlü simanın içinde bulunduğu milyonlarca hayran kitlesinin göz bebeği olur. Arada bizleri delirtse de Blizzard hayranlarını el üstünde tutmasıyla da bilinir . Ben ise ona gönlümü 18 level Shaman’ımla 80 level düşman karakterlerden yediğim dayaklar sırasında verdim. Blizzard 2004 yılında piyasaya sürdüğü, sadece dayak yemeyip nadir de olsa ağız burun kırdığım MMORPG (çevrimiçi rol yapma) oyunu ile ününe ün katar, tahtını sağlamlaştırır. Ancak yarattığı sanal dünyayı (özür dileyerek) gerçek dünyaya taşımayı da ihmal etmez.World of Warcraft, Gul'danFemale İllidanKharazim, Monk of Ivgorod

Tyrande and MalfurionBlizzard 2005‘ten bu yana, Blizzcon adı altında her yıl hayranlarını Anaheim, Kaliforniya’nın merkezinden Diablo’nun zindanlarına ya da World of Warcraft’ın tavernalarına çıkaran portallar hazırlıyor. Her geçen gün artan oyunsever kitleyi bu dünyanın içine sokuyor. Bizleri bekleyen, zırhlarımızı parlattıktan ve silahlarımızı kuşandıktan sonra -Anneee asamı bulamıyorum!- unutulmayacak iki günlük bir yolculuk. On binlerce oyun severin efsanevî oyun karakterlerine bürünerek tek bir yerde toplandığı ve epik kostümlerin birincilik için yarıştığı, ödüllü yarışmaların ve çeşitli etkinliklerin düzenlendiği, büyülerin ve kılıçların havada uçuştuğu, hareketin ve eğlencenin hiç azalmadığı bir arena haline geliyor burası. Tabii ki 200 dolar gibi ufacık bir bedel karşılığında. Biletler siz tuvalete gidip gelene kadar tükenecektir elbette ancak merak etmeyin klavyede hız çalışmak için 1 yıl vaktiniz var. Gidemedim diye üzülecek olanlara ise sanal bilet satışları da yapılmakta.

15Elbette Blizzcon’un kapanış ya da açılış konserlerinden bahsetmesek olmaz. Bu zamana kadarki performanslardan Metallica mı istersiniz, Ozzy Osbourne mu, Linkin Park ya da Foo Fighters mı? Pek çok ünlü ismin yer aldığı ve daha pek çoğunun da yer alacağı konserler de bu etkinliğin üzerine yağ oluyor, bal oluyor.

Fotoğrafların devamı aşağıda, mutlaka inceleyin derim;7843521Crusaeder Diablo1269

 

Yorumlar

yorum