antonio-mora-digital-art-portrait_1024x630İnsan ve doğanın birbiriyle olan uyumu ancak bu kadar güzel harmanlanabilirdi.

İspanya kökenli fotoğraf sanatçısı Antonio Mora, etkileyici portrelerle muhteşem manzara resimlerini birleştirerek harika bir karışım yaratmayı başarmış bir fotoğraf aşçısı. Ortaya çıkan yemek ise tek kelimeyle muazzam. Onun tarifleri adeta özgünlüğünü temsil ediyor. Kimi görselleri sade bir havaya sahipken kimi görselleri ise içinde barındırdığı coşkuyu etrafına saçıyor.

Sanatçı da işlerinin insanlar için ilham verici olmasını istiyor. Bu muhteşem manzara görselleriyle portrelerin birleşimi, doğanın hakimi değil bir parçası olduğumuzu anlatıyor. Mora, internetten bulduğu portreler ve manzara resimlerini, dijital kolaj yöntemiyle birleştirerek çok keyifli fantastik görseller elde ediyor.

antonio-mora-banner_1024x384Antonio Mora’nın portrelerinin kaynağı internette bulduğu görseller. Sanatçı çeşitli doğa ve şehir görüntülerini insan portreleriyle iç içe geçirerek gerçeküstü eserler yaratıyor. Ve işin güzel tarafı, Mora ile kontağa geçip, ona kendi fotoğrafınızı yollayıp, biraz da kendinizden bahseden bir yazı yazdığınızda, birkaç gün içinde size özel bir portre bile hazırlıyor.

Mora’nın eserlerinde bir kadının yüzüne sıçrayan su taneciklerini, bir başkasında ise saçlarının arasında eriyen bir ormanı görebilirsiniz, gerçekten de hepsi rüya gibi. Tipik bir moda ya da doğa fotoğrafçısından tamamıyla farklı bir tarza sahip olan Mora, bizlere gerçeküstü formlar içinde manipüle ettiği büyüleyici portrelerini sunuyor.

Haydi diğer çalışmalarına bir bakalım;

 

Yorumlar

yorum