Doelman+Hannes+Halldorsson_1024x683Saha içindeki güven veren duruşu ile dikkat çeken İzlanda’nın file bekçisi Hannes Halldorsson, saha dışında ise yönetmen olarak hayatına devam ediyor. Hem müzisyen hem de yönetmen olan 32 yaşındaki sporcu bu özellikleri ile Spor Vagonu’na konuk olmayı da sonuna kadar hak etmiş oluyor. Halldorsson, profesyonel futbol yaşamına 2011 yılında başlayan bir sporcu.

İzlanda’nın 32 yaşındaki kalecisi Halldorsson saha dışındaki yetenekleri ile de gerçekten farklı bir kişilik. Başarılı kaleci dünyaca ünlü reklamların da yönetmenliğini üstlenecek kadar iyi bir yönetmen. Halldorsson, Sports Illustrated’a verdiği röportajda,

“İlk kısa filmimi 1996 yılında 12 yaşındayken kısıtlı imkanlarla çekmiştim. Sadece video kayıt cihazı ve kamera. Bu süreçte gelirimin büyük bir kısmını çektiğim filmlerden kazandım” açıklamasını yapmıştı.

İzlanda’da alt liglerde oynamaya başladığında futboldan yeterince para kazanamayan kaleci, bu dönemde gelirini çektiği filmlerden kazanmış. 32 yaşındaki kalecinin yapımcılık portföyünde Coca-Cola ve IKEA gibi firmaların reklam filmleri de bulunuyor. Ancak Halldorsson’un en ilginç projesi İzlanda’yı Eurovision’da temsil etmek olmuş. Bunun çocukluk hayali olduğunu söyleyen Halldorsson, 2012 yılında rüyasını gerçeğe dönüştürmüş ve Eurovision 2012’de İzlanda’yı temsil eden Never Forget (Asla Unutma) isimli şarkının klibini çekmiş.

İzlanda’nın başkenti Reykjavik’te doğan yetenekli kaleci bonservisi Hollanda ekibi Nijmegen’de bulunmasına karşın şu anda Norveç’in Bodo/Glimt’te kiralık olarak forma giyiyor.

Gelin Halldorsson’un Eurovision 2012 için çektiği klibi izleyelim.

 

 

Yorumlar

yorum