En güzel yanımız: Farklılıklarımız!

Her adımımız sorunlu, her günümüz kaos içerisinde geçiyor. Bu yoğun ve acılı gündemin içerisinde belki de sırf trans olduğu için gözden kaçan Hande Kader’in vahşice katledilmesi. Tüm canlılar doğar, büyür ve ölürler. Bu döngüyü asla bozamayız. Farklılıklarımız bizi güzel yapan şey iken bu farklılıkları birbirimizi ayrıştırmak için kullanmak en büyük yanılgımız. Herkesin namus bekçiliği yaptığı güzel ülkemizde nedense çocuk gelinler, tecavüzler ve vahşetle karşı karşıya kalıyoruz. Ortadoğu’nun çamuruna iyice batıyoruz. Hande Kader’e defalarca tecavüz edip, vahşice katlettik ve günahları temizledik. Elbette ki Türkiye bir hukuk ülkesi, o canilerin en büyük cezayla karşı karşıya kalması yüreğimi soğutmayacak.

Anlayamıyorum sadece, anlam veremiyorum. Beynimin çarkları duruyor bu konularda. Özgecanlar, çocuk gelinler, erkek çocuklara tecavüz şimdi de Hande Kader. Üzülerek bir şey daha dile getireceğim ki bunlar sadece buz dağının görünen kısmı. Türkiye’de her gün trajik olaylarla karşı karşıya kalıyoruz. Behzat Ç. dizisinin eşsiz sahnesini hatırlıyorum her seferinde; “Sadece beş dakika daha yaşamak istedim, bütün öldürülen kadınlar gibi.” (video)

Çok geç kaldık, her şeye geç kaldık. Nefret tohumları ekilen Dünya coğrafyalarında umut ekmek gibi karşı konulamaz isteklerimize boyun eğerken, yağlı urganı boynumuza geçirdiler. Sırf sizden farklı günahlar işliyor diye bir insana kızmayın.

Hande Kader LGBT savunucu trans bir kadın.
Seks işçiliği yapıyor.
Neden biliyor musun?
Çünkü O’na iş vermediler.
Neden biliyor musun?
Çünkü O’nu farklı gördüler.
Sonra ne oldu?
Önce tecavüz ettiler. Sonra da Sivas’taki ruh geri döndü ve vahşice yaktılar.
“Hiçbir din, hiçbir ideoloji, hiçbir düşünce bunu açıklayamaz.”

Ülkede hala sağda solda bomba patlıyor, olağanüstü hal ilan ediliyor, sırf farklı renkleri seviyor diye holiganlar birbirini öldürüyor… Ne zaman kendimize geleceğiz? Benim umudum kalmadı. Sürekli kandırılan ve sürekli vahşeti çağıranlar elbette ki vahşeti kendilerinde bulacaklar. Bu dünya hiçbirimize kalmayacak, yüz yıl içerisinde dünyada 7 milyar insan ölmüş olacak. Bu kadar basit bir yaşam döngüsünde sizi değerli kılan ne bre gafiller? Sizi Hande’den üstün tutan şey ne? Önünüzde basit organınız mı? Beyninizi kullanmayı hiç denediniz mi? Sizi eğiten kurumlardan, sizi eğiten ana-babadan da hesap sormak lazım. Size cinsel eğitim vermeyen herkese hesabı sormak lazım. Sokak ortasında genç kadını göğsünden vurup namus temizlerken, başka genç kadının özgürce öpüşmesi size batıyor ya, dağlar sizi yutsun istiyorum. Vahşetinizi, caniliğinizi ve salyalarınızı çekin artık kadının, çocuğun üzerinden. İnsanlar hürdür, insanlar özgürdür, insanlar sevişir, insanlar gülüşür, insanlar öpüşür, insanlar ağlar, insanlar hisseder. Sizin hissiniz yok, sizin insan olan bir tarafınız yok. Sizin en acı şekilde hepsini tekrar tekrar tecrübe etmenizi diliyorum içimden. Umudumu tükettiğiniz için, şu ülkeye dair umutlarımı her gün harcadığınız için…

Senin önündeki o küçük organ sayesinde kazandığın erk düzende IŞİD’den ne farkın var? Onlar gerçek İslam değil ama zırvalarıyla salyalarını masama bulaştırmadan sadece buna cevap ver. Senin o katil sürüsünden, senin o teröristlerden ne farkın var? Ben cevap vereyim; Farkın yok. 

Cinsel tercihlerini hürce belirlemiş olanları,
Down sendromlu çocukları,
Farklı renkten takımları,
Hayalleri olanları,
Keşke farklılıkları sevebilsek…

Yorumlar

yorum