Tamam kabulümdür, hem ülke gündemi hem de bireysel yaşamlarımız açısından zor zamanların daha fazla olduğu. Ancak bazı anlar gelir ki yenilenmenin tam da yeri ve zamanıdır, değil mi? İşte bu anlarla dolu olsun gününüz. Haydi gelin tatil öncesinde, sihirli ruh hallerinin en çok belirdiği “Cumartesi” isimli bu günde bedenimizi ve beynimizi sıfırlayalım. Bugünü böyle bir çaba içerisinde geçirelim. Biraz salalım, bırakalım elimizdeki ağırlıkları; pencereden şöyle uzaklara doğru bakalım elimizdeki sıcacık çayımızla. Çevresel faktörler, içimizde dolaşan binbir türlü afacan hormonlar… Zaten yeterince yormuyorlar mı ki bizi. Bugün de biz onları yoralım enerjimizle ne dersiniz?

img_5524_resizedBugün değişik şeyler yapalım, yapacağımız şey işimizi görürken bir yandan yüzümüzü güldürsün bir yandan da etrafımızdaki yüzleri. Absürt şeyler olsun seçimlerimiz. Mesela çayımızı demlemeye bile üşenelim,  bir bardak sıcak suya dökelim bir kaşık çayı, öyle içelim işte. İş yerinde şöyle bir gerilelim ağzımızı yayarak dört bucağa, uzatalım ayaklarımızı patrona karşı. Bakmayalım gazetelerin ilk üç sayfasına, direkt açalım sporu, magazini. Takalım kulaklığımızı dinleyelim en pozitif melodileri… Bunu hak etmiyor muyuz? Neden bizler de şımartmayalım kendimizi?  İlla havuzlu villaya, elimizde bir kokteyle, uçsuz bucaksız bir yata, dopdolu bir cüzdana mı ihtiyacımız var ki? Ne münasebet canım, kim demiş?

img_5598_resized

Hem ne demiş besteci o güzide güftesinde?

Kutsal bir yer yok,
Ya da mükemmel bir dünya,
Kafanın içinde hepsi,
Kalbinde de özgürlük var,
Güçlü ol, riske gir,
Kendi yolunu çiz, daha iyi bir geleceğe kavuşacaksın.

Uzun bir tatile bir kala buradan tüm okuyucularımıza iyi tatiller diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun, bu uzun ara umarım tüm güzelliklerini bir sonraki periyoda taşır. Bu arada siz hala VagonEylül’ü edinmediniz mi? Bence kitapçınıza mutlaka sorun ve mutlaka elinize alın ve okuyun dostlar. Görüşmek dileğiyle.


Fotolar: Zeynep Geçgin

Yorumlar

yorum