maxresdefault_1024x611

Her yıl haziran ayının sonunda İngiltere’de düzenlenen Glastonbury Festivali’nin 2016 programı açıklandı.

22-26 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalin bu seneki konukları arasında; Coldplay, Muse, Adele, lcd Soundsystem, New Order, Pj Harvey, Underworld gibi isimler var. 1970 yılından bu yana düzenlenen efsanevi festival 22-26 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Bu arada festivalin posterini Radiohead ile olan çalışmalarıyla tanınan Stanley Donwood tasarladı.

16lup1200pxwideab

Fans enjoy the music as US singer Dolly Parton performs on the Pyramid Stage, on the final day of the Glastonbury Festival of Music and Performing Arts on Worthy Farm in Somerset, southwest England, on June 29, 2014. AFP PHOTO / LEON NEAL (Photo credit should read LEON NEAL/AFP/Getty Images)Glastonbury Festivali İngiltere’nin en köklü ve en büyük festivali.

View_of_Glastonbury_Festival_from_the_Park_Stage_as_crowd_arrives_for_Pulp,_2011_1024x612Festival biletleri 40 dakika içinde tükeniyor.

Glasto28-copy_1024x716Her sene Haziran ayının son hafta sonu onlarca sahnede yüzden fazla sanatçının performans sergilediği, tiyatroların, sirklerin, gösterilerin yer aldığı 5 gün süren unutulmaz bir deneyim.

Festival goers arrive ahead of Glastonbury music festival, England, Thursday, June 26, 2014. Thousands of music fans will attend the festival this year to see headliners Dolly Parton, Arcade Fire, Metallica and Kasabian.(Photo by Joel Ryan/Invision/AP)Yıllardır rock ve pop müziğin en önemli sanatçılarının sahne aldığı Glastonbury, katılımcılarına festivalin ötesinde bir deneyim yaşatıyor.

Yorumlar

yorum