Türkiye’nin gururu Fenerbahçe Basketbol Takımı Final Four yolunda geçen yılın şampiyonu Real Madrid’i seride 3-0 yenerek Final Four etabına yükseldi. Art arda ikinci kez Final Four’a yükselen sarı-lacivertli ekip bu sefer kupaya çok yakın.

Maçları takip ettim ve şunu dile getirebilirim ki

İstanbul'daki 2. maç skoru

İstanbul’daki 2. maç skoru

Obradovic önderliğindeki takım birbirine kenetlenmiş durumda. Taraftara veya izleyene zevk vermek tamam ama takım oynamaktan büyük zevk duyuyor. 2. maçta tarihi bir skorla İspanyol ekibine tam 100 sayı atarken aldıkları keyif eşsizdi. Vesely’nin yokluğunda Real Madrid gibi bir ekibe karşı zorlanacağı tahmin edilen ve hatta favorinin Madrid olduğu kurada Fenerbahçe çok rahat ilerledi. 3. maçın son dakikasına girerken İspanyolların ünlü taraftarı ayakta Türk ekibini alkışlıyor ve ben fazladan endorfin salgılıyordum.

Maça gelirsek sakin oynayan Fenerbahçe’de ilk yarı yokları oynayan Bogdanovic 3. çeyrekte sahneye çıktı ve maç sonunda en skorer oyuncu oldu. Hatta gerginliği kaldıramayan Madrid ekibindeki sporcular içerisinde iki kişi teknik faulle oyundan ihraç edildi.

Fenerbahçe eşsiz bir sezonla biz basketbol severleri büyülemeye devam ediyor. Avrupa’nın en büyük basketbol organizasyonu Turkish Airlines Euroleague yolunda Fenerbahçe’ye başarılar diliyoruz.

Unutmadan: Euro Cup finalinde yine ülkemizin temsilcisi Galatasaray var. Strasbourg karşısında başarı diliyor ve iki büyük organizasyonu da Türkiye ekiplerinin kazanmasını istiyoruz.

Bizler inandık, siz de inanın!

Yorumlar

yorum