do DO‘kusu, tarzı nedir peki bu albümün?

Şöyle söyleyeyim size; Eric Clapton deyince aklımıza ilk gelen kelimeler tabii ki gitar ve blues’dur. Doğal olarak bu albümdeki tüm şarkılar blues dizileriyle oluşmuştur. Sıcacıktır, hafiftir yanında sıcak bir kahve ve okunacak bir dergi ile (Vagon ile) pek de iyi gider.

 

 

reRE‘smini bir görelim mi?

 

 

 

 

Albüm Kapağı

Albüm Kapağı

mi

Mİ‘syonu nedir bu albümün?

Eric Clapton bu albümünde taşları yerinden oynatacak bir şey yapmamıştır. Yapmasına da gerek yoktur zaten. I Still  Do’nun görevi tüm dünyadaki dinleyicileri sade, kaliteli bir müzikle baş başa bırakabilmektir. Yoğun iş temposundan sonra bu albümü dinleyerek kendine gelebilmektir, bir pazar sabahında arkadan hafif bir şeyler çalmasını sağlayabilmektir.

 

faFA‘vori şarkıların hangileridir hey yazar?

  1. Alabama Woman Blues
  2. Can’t Let You Do It
  3. Spiral
  4. Stones in My Passway

 

 

solSOL‘olar, melodiler ve müzikalite ne durumda?

Elektro gitar önde ve parçaların doğal olarak merkezinde. Clapton, muhteşem sesi ile yine övgüyü haketmiş. 71 yaşında olmasına rağmen gitardaki ustalığı, parmaklarındaki serilik ise hayranlık verici. I Still Do yavaş, sakin bir çalışma.
Akşamdan kalma bir güne uyandığınızda sizi yormayacak ve içinde taşıdığı minik enerji tanecikleri ile sizi ayağa kaldırabilecek bir atmosfere sahip. Albüm içinde birer tane de Bob Dylan ve Robert Johnson cover’ı bulunuyor. Tüm bunları göz önüne alınca da yeni albüm sağlam bir blues albümü ve biraz da akustik ağırlıklı.

 

laLA‘tifeli, enteresan malumatları var mıdır bu albümün, bu sanatçının?

  • Eric Clapton bu albümünde daha önce Cocaine, Wonderful Tonight şarkılarında beraber çalıştığı prodüktör Glyn Johns ile çalışmayı tercih etmiş.
  • 19 Grammy ödülü olan “Slowhand” (Yavaş El) lâkaplı usta gitarist Eric Clapton’ın, 23. solo stüdyo albümü.
  • Albümde sözlerin çoğunun Eric Clapton‘a ait olduğu toplamda 12 şarkı yer alıyor. I Will Be There şarkısında ise Angelo Mysterioso‘nun akustik gitarına ve vokaline rastlamaktayız. George Harrison’ın takma isim olarak kullandığı Angelo Mysterioso’yu, Cream’in Goodbye albümündeki “Badge” isimli şarkıdan hatırlayabiliriz. Eric Clapton’ın yeni albümü I Still Do’da yer alan “I Will Be There” şarkısına Angelo Mysterioso’nun akustik gitar kayıtları ve vokali yerleştirilmiş.
  • Gözüme çarpan bir başka detay ise sözlerinin Bob Dylan‘a ait olduğu “I Dreamed I Saw St. Augustine” parçası.
  • Albümün kapağı ise Peter Blake‘e ait. Blake‘in albümün sağ alt köşesinde bir imzası da bulunuyor.

siSİ‘ngle çalışmaları varsa bir görsek!

“Spiral” isimli parça için hazırlanan videoda Eric Clapton’ın albüm kapakları ve kült haline gelmiş fotoğrafları animasyon halleriyle karşımıza çıkıyor. Video bizi efsanenin kariyerinde adeta bir yolculuğa çıkarıyor.

 

 

incedoDO‘ğruyu söyle azizim nedir bu albümün notu?

Yorumlar

yorum