ambiance_trailer_1-web_1024x684Ambiancé adlı  film,  31 Aralık 2020’de dünyanın en uzun filmi  olarak kayıtlara geçecek. Tam 30 gün süren filmin tanıtım videosu ise 7 saat 20 dakikalık süresiyle şimdiden en uzun fragman olarak kayıtlara geçti bile.

İsveçli yönetmen Anders Weberg’in izlemesi 30 gün  süren filminin yayınlanan ikinci tanıtım videosu ise tam 439 dakika. Yönetmen geçtiğimiz yıl da bir tanıtım videosu yayınlamıştı. Bu videonun uzunluğu  72 dakikaydı. Weberg’in 2018 yılında yayınlanacağını açıkladığı bir diğer tanıtım videosu ise 72 saat uzunluğunda olacak.

Ingmar Bergman’ın The Seventh Seal adlı  eserinden esinlenilmiş  filmin fragmanı İsveç’in güneyinde Hovs Hallar’da geçiyor. The Seventh Seal’deki ünlü satranç sahnesi ile aynı yerde geçen fragman tek seferde, herhangi bir kesme olmadan, montaj yapılmadan çekilmiş. Fragmanda; ölüm, yaşam, aşk, güç, arayış, kaçış  gibi birçok konu işleniyor ve  iki performans sanatçısı tarafından yorumlanıyor. Müzikleri Martin Juhls tarafından yapılmış.

Filmin tanıtımı için ‘’Uzay ve zamanın gerçeküstü bir rüyada bir arada olduğu, mekânın ötesinde bir seyahat’’ ifadesi kullanılmış. Ambiancé, 31 Aralık 2020’de izleyiciyle buluşacak ve tüm dünyada aynı anda gösterime girecek. Gösterime girdiğinde “sinema tarihinin en uzun filmi” unvanını alacak.

Buyurunuz, fragman aşağıdadır. Zamanı olan bir baksın bakalım.

 

 

 

Yorumlar

yorum