kfc_viktor_by_michaliusarts-d7341c6Sağlık.

Dünyadaki en önemli şey. Her canlı sağlıklı kalmak için beslenir. Peki biz insanlar sağlıklı beslenmeye dikkat ediyor muyuz? Yoksa tüketim kültürünün içerisinde kâr hırsına yenik düşmüş gıda pazarlama zincirlerinin gönüllü kurbanları mıyız? Ne? Çok mu lezzetli? Haberi okuyunca tekrar görüşelim:

Türkiye dahil 115 ülkede 17 binden fazla şubesi bulunan dev restoran zinciri Kentucky Fried Chicken’ın (KFC) bir şubesinde buzlarda dışkı kalıntılarına rastlandı.

BBC’de yayınlanan ve yiyecek içeceklerin hijyen değerlendirmelerinin ekrana yansıtıldığı ‘Rip Off Britain’ adlı programda, dışkılı buzlara zincirin Britanya’nın Birmingham şehrindeki şubesinde rastlandığı belirtildi.

kfc-chicken

Programda durumun bilimsel olarak da kanıtlandığı kaydedildi. Leeds Beckett Üniversitesi’nde yapılan analizin sonuçlarını değerlendiren Dr. Margarita Gomez Escalada, buzlarda yüksek oranda bakteri bulduklarını söyledi ve bu bakterilerin ya buzun yapıldığı suda ya da buzun kendisinde bir kirlenme olduğunu ortaya koyduğunu ifade etti. Escalada bu buzların tüketilmesinin enfeksiyona yakalanma riskini artırdığını da vurguladı.

norm-macdonald-kfc.0.0

Haberin yayınlanmasının ardından KFC ‘inceleme başlatıldığını’ duyurdu.

İddia, kızartılmış tavuk başta olmak üzere, çoğunlukla tavuklu ürünler satan fast food zincirinin başını ağrıtacağa benziyor.

Kaynak: Karşı Gazete

Yorumlar

yorum