Fenerbahçe Basketbol takımının Euroleague Final Four yolunda yaptığı maçtan bahsetmiştik. Fenerbahçe Final Four’da! yazımızda Fenerbahçe’nin başarısını konu alırken bir şeyi unuttuğumu fark ettim. Maçtan daha fazla öne çıkan kahramanımız Aly Eckmann!

Evet sadece bu üç saniyelik görüntüyle Aly’nin hayatı değişti. Türk kullanıcılar tarafından tam anlamıyla ifşa edildi ve Savcı Bharara olayı gibi hızlıca takip edilmeye başlandı. Aly İspanya’da bir Vine fenomeni ama Twitter’da ortalama yedi bin takipçisi bulunuyordu. Şimdiyse kırk bin takipçisi var ve bunun otuz bin kadarı Türk kullanıcılardan oluşuyor.

Cgft4qQWcAAgBrn

1990 doğumlu Aly Eckmann Türk kullanıcıların ilgisinden memnun olmuş gözüküyor. Sosyal medya dışında İspanya televizyonlarında da ara ara ekrana gelen Aly “Keşke Türkçe konuşabilseydim.” tweeti attı.

Cge7JujWwAA4kTX

Bütün bu olanlardan sonra tabii ki Twitter’ın en çok konuşulanlar listesine girdi ve bir süre daha bu popülerliğini Türkiye’de sürdürecek gibi gözüküyor. Ekstra olarak eğlenceli twit ve monteleri RT yaparak hala etkileşimine devam ediyor.

Seçtiğimiz monteler:

maxresdefault (5)

Yorumlar

yorum